Енергија је свуда око нас 2021. завршна манифестација 

Пројекат „Енергија је свуда око нас 2021.“   је успешно реализован  у току  2021. године. Пројектом су обухваћене основне и средње школе у АП Војводини.

Овим пројектом је постигнуто да се школе, наставници и ученици ангажују у реализацији задатака који су пројектом постављени са следећим темама:

  • Обновљиви извори енергије
  • Рационално коришћење енергије
  • Екологија, управљање отпадом и енергија

Учесници су имали могућност да реализују своје пројекте у следећим модалитетима:

  • Модели и макете
  • Ликовни радови
  • Литерарни састави
  • Мултимедијалне презентације

Завршна манифестација ће се  одржати  25.1.2022. у  12ч. На Факултету ФИМЕК, Цвећарска 2. Нови Сад

Молимо учеснике да се  укључе на следећу платформу:

Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/97011458239?pwd=Nyt2OWhCK0NSVmZkT0llWmdjakxiQT09

Meeting ID: 970 1145 8239
Passcode: cu8aWN

Ранг листа 

 

Прва награда за школе

 

-  ОШ  “Предраг Кожић“ Дубовац

-  ЕТШ „Михајло Пупин“  Нови Сад

Прво место

 

Модели и макете

Основне школе

-   Кристина Неда, ОШ „Свети Георгије“ - Уздин

               Ментор - Суса Даниел , Костанца Ђоловић

-   Маријан Петровић    ОШ ‘’Жарко Зрењанин’’ ,  Зрењанин

               Ментор - Снежана Врањеш                                       

    

Средње школе

  • Ђорђе Костић, Стефан Стојановић, ЕТШ „Михајло Пупин“  Нови Сад

  Ментор - Јасна Скомрак                                      

  • Јован Милошевић, Игор Папуга и Матеј Харди, СТШ „Михајло Пупин“ Кула

              Ментор - Дарко Паповић

Мултимедијалне презентације

Основне школе

-  Аљоша и Сергеј Петровић     ОШ “Ђура Јакшић“ - Каћ          

          Ментор - Јасмина Јерковић

 -    Вања Грујин и Марко Станојев ,  ОШ „Предраг Кожић“ Дубовац     

         Ментор -   Ануца Славковић, Милица Бугариновић

Средње школе

  • Јована Лазић, Гимназија „Сава Шумановић“, Шид

             Ментор - Милушка Пршић

  • Анђела Петрић, Гимназија „Михајло Пупин“, Ковачица

            Ментор - Костанца Ђоловић

Романца Лупулеску

 Литерарни радови

Основне школе

-     Маша Ђорђевић,  ОШ "Душан Јерковић Уча",  Шимановци

         Ментор –  Драгана Љубинковић

  • Јована Ђуриш, Основна школа „Лукреција Анкуцић“,   Самош

         Ментор – Јелена Дабин

Средње школе

  • Констатинов Јелена , Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда

          Ментор –  Снежана Замуровић

        Ликовни радови

Основне школе

  • Патрик Гергељ, ОШ „Петефи Шандор”, Бечеј

         Ментор -    Магдолна Шандор

  • Хана Кути, ОШ „Петефи Шандор”, Бечеј
  • Ментор - Магдолна Шандор           

 Средње школе

 Лидија Весков, Гимназиај „Душан Васиљев“ Кикинда

                    Ментор -  Снежана Замуровић

Друго место:

 Модели и макете

Основне школе

  • Александар Олујић, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Сомбор 

              Ментор -  Виолета Мајски

  • Јована Вукас, Мила Брињак и Бранко Грбић, ОШ „Алекса Шантић“, Алекса Шантић

           Ментор -   Данијела Бачић


Средње школе

  • Никола Бојиновић, ЕТШ „Михајло Пупин“, Нови Сад

              Ментор -   Јасна Скомрак       

  • Петар Гагић, ЕТШ „Михајло Пупин“ Нови Сад  

             Ментор -   Јасна Скомрак

Мултимедијалне презентације

Основне школе

 -      Јован Ставров,     ОШ „Бошко Павловљевић Пинки“  Стара Пазова           

              Ментор - Марко Краљевић             

-      Андреа Ђоловић, ОШ „Свети Георгије“, Уздин      

              Ментор –  Ђоловић Костанца

Средње школе

 -      Стефан Писаров, ЕТШ „Михајло Пупин“, Нови Сад

            Ментор - Јасна Скомрак

-  Сања Гвоздић и Ангелина Митић,  Медицинска пкола ,,7 април“, Нови Сад

            Ментор - Андријана Араповић

-    Таиса Дељанин,  Хемијско – медицинска школа, Вршац     

              Ментор - Снежана Илић

                     

Литерарни радови

Основне школе

  • Илијана Шолајић, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор
  • Ментор – Јефимија Топаловић

 

Средње школе

  • Јована Лазић, Гимназија „Сава Шумановић“ , Шид

              Ментор –  Бранкица Рац

 

Ликовни радови

Основне школе 

-    Бабет Клима, ОШ „Петефи Шандор”, Бечеј

                                                              Ментор -    Магдолна Шандор                                                                   

                    

Ментор -  


Средње школе

  • Ања Трифунац, Гимназиај „Душан Васиљев“ Кикинда

              Ментор –  Снежана Замуровић

  

Треће место:

Модели и макете

 

Основне школе

-  Дуња Радукин,  OШ “Ђура Јакшић“ Каћ        

         Ментор  -  Јасмина Јерковић

  • Вукашин Жировић, ОШ ‘’Жарко Зрењанин’’, Зрењанин

         Ментор -   Снежана Врањеш

Средње школе

-  Милана Недић, Гимназија „Михајло Пупин“, Ковачица

      Ментор - Суса Даниел

                                                        

Мултимедијалне презентације

Основне школе

-    Андреа Ђоловић, ОШ „Свети Георгије“, Уздин        

          Ментор - Ђоловић Костанца

-   Јован Карановић, Гаврило Жакула   ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ Стара Пазова  

          Ментор -  Марко Краљевић

Средње школе

-  Самуел Барца,  Гимназија “Михајло Пупин“, Ковачица          

       Ментор - Мaртин Немчек

Литерарни радови

Основне школе

  • Весна Родић, ОШ “Славко Родић“ Бачки Јарак

          Ментор -  Слађана Марковић

  • Андреј Ломјански, ОШ “Прва војвођанска бригада“ Нови Сад
  • Ментор - Љиљана Филиповић

Средње школе

  • Szekeres Alíz, Csincsik Réka, Bukta Bernadett, Vastag Ivett, Економско трговинска средња школа, Сента
  • Ментор -    Габријела Недељков

Ликовни радови

Основне школе

  • Млађан Тешан, ОШ „Алекса Шантић“ Гајдобра

   Ментор – Драгана Шешум

  • Марк Беркеш ОШ „Петефи Шандор”, Бечеј

         Ментор -    Магдолна Шандор    

 

Средње школе

 -  Кермеци Регина, Економско трговинска средња школа, Сента

Ментор -  Габријела Недељков

 

Награде за масовност и групни рад

 

 -        Магдолна Шандор, ОШ „Петефи Шандор”, Бечеј,

-         Марко Краљевић ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ Стара Пазова

-        Суса Даниел, Гимназија ,,Михајло Пупин,,Ковачица

-        Романца Лупулеску, Гимназија ,,Михајло Пупин,,Ковачица