Резултати Ревије кратког ђачког филма FILMić 2022.

 

Завршна манифестација Ревије кратког ђаког филма FILMić 2022. одржаће се 26.05.2022. у амфитеатру факултета  FIMEK у Новом Саду ул. Цвећарска бр.2  у  11 часова.

Позивају се награђене екипе са менторима  да дођу на факултет ФИМЕК и приме дипломе и награде.

Циљ смoтрe крaткoг ђaчкoг филмa FILMić je дa сe прoмoвишe aктивнa улoгa учeникa у крeирaњу мeдиjских мaтeриjaлa и пoпулaришe oвaj вид дигитaлнe писмeнoсти у шкoли крoз сaрaдњу учeникa сa нaстaвникoм-мeнтoрoм нa изрaди прojeкaтa. Учeници oснoвних и срeдњих шкoлa, у тимoвимa до 3 учeникa, учeствoвaли су у кoнкурсу oсмишљaвaњeм сцeнaриja, снимaњeм видeo зaписa и њeгoвoм oбрaдoм .

У овом циклусу учесници  су имали  задате четири теме за које су се слободно опредељивали :

  • Да се ја питам (тема се односи на актуелне проблеме које уочавамо и приказ како би они то решили).
  • Бити паметан на интернету (тема се односи на мере и опоснасти на које треба указати у циљу заштите од злоупотребе интернета)
  • Живот са короном вирусом (тема се односи на ситуацију која је задесила целу планету, као и нашу земљу захваћену пандемијом ковидом 19).
  • Толеранција пре свега (тема се односи на борбу против дискриминације, по било ком основу, која је све присутнија у нашим школама)
  • Слободна тема



На конкурс је стигло  26 филмића из основних и средњих школа који су преглегани и оцењени од стране стручног жирија. Најбољи радови (основне и  средње школе), као и њихови ментори ће бити награђени наградама које је су обезбедили Министарство просвете и технолошког развоја,  Фимек -  Факултет за економију и инжењерски менаџмент и Правни факултет за привреду и правосуђе као суорганизатори и спонзори.  

Реализатор је Центар за развој и примену науке, технологије и информатике.

Резултати

Grand prix

     Тим -  Буквално ја

      Филмић –  Кванташки  Јапи

      ТШ Милева Марић Анштајн Нови Сад

      Ментор -  Александра Дрљача                                                       

      Ученици:  Михајло Торњански

                        Милан Здравковић

                        Јован Богдановић

Основне школе

Прва награда

Тим -     Сове

Филмић -   Корак    

OШ „Марија Бурсаћ“ Београд

      Ментор – Драгана Гојковић                                            

Ученици:   Наталија Росић

                   Стефан Богдановић

                   Ана Грбушић

Друга награда

      Тим -     Душановци

      Филмић – Толеранција  пре свега            

      ОШ,,Душан Јерковић“  Рума

     Ментор – Љиљана Бакић                                                           

     Ученици:   Тамара  Ерцеговац

      Трећа награда

Тим -      Револуционари

Филмић –   Чудна времена

ОШ "Доситеј Обрадовић"  Ириг

Ментор -     Ана Спасојевић                                                       

Ученици: Верица Томић

                 Виолета Ристић

                 Андреј Петковић

 

Специјалне награде

За идеју

Тим -     Крила  

Филмић -    Ипак ниси сам

ОШ „Свети Сава“, Суботица

Ментор -  Др Миланка Станкић                                              

Ученици: Невена Крмпотић

                 Јована Павловић

                 Миша Нагин

За сценарио

     Тим -  „Вук Караџић“

     Филмић -    ,,Размишљања у тишини и самоћи - Исидора Секулић"

     ОШ ,,Вук Караџић“ Житковац

     Ментор -    Милош Петровић, Бранка  Виденови                        

      Ученици:   Емилија Пешић

                   Лана Крстић

За режију

Тим - zarkons

Филмић –   Живот са короном вирусом 

ОШ „Жарко Зрењанин“ Нови Сад

Ментор -  Мирјана  Тунгуз                                                         

Ученици: Хелена Глигорић

                 Маша Иванчевић

                Тијана Демко Рихтер                       

     За монтажу

     Тим –   Botond Filmography

     Филмић -    22 April - Earth day          

     ОШ „Јован Јовановић Змај Кањижа

     Ментор -     Игор Багањ                                                                

     Ученици:   Ботонд Киш

 За анимацију

      Тим -  Звездобројци

      Филмић -    Анђео

      ОШ,,Ђура Јакшић“ Каћ

     Ментор -    Јасмина Јерковић                                                         

      Ученици: Јован Панић

                       Никола Калаба

                       Марко Репац               

Средње школе

Прва награда

      Тим - Trifolium

     Филмић -  Nexus

     Гимназија Велика Плана

      Ментор -   Снежана Милошевић                                                 

     Ученици: Софија  Старчевић

                     Јана Павловић

                     Маријана Перић              

      Друга награда

Тим -     Самостално

Филмић -    Свет

 Техноарт Београд 

 Ментор - Мирјана Штрбац                                                               

 Ученици:   Исидора Мандић        

Трећа награда

      Тим -    Тим 9 ¾

      Филмић -     ,,Шта ме покреће?"

      Техничка школа ,,Иван Сарић" Суботица

      Ментор -  Светлана Кулић                                                        

      Ученици:   Вукота Маркишић

                   Јована  Мировић

Специјалне награде

 За монтажу

     Тим –   ГимПи

     Филмић -   Теодицеја СвеМИРА

     Гимназија Пирот, Пирот

     Ментор -    Ирена Видановић                                                      

     Ученици: Немања Крстић

За режију   

     Тим - Кикилион студио

Филмић -   Мора боље, мора поново  

      Прва крагујевачка гимназија Крагујевац

      Ментор -  Јасмина Мицић                                                             

      Ученици: Александра Максимовић

                      Софија Ђурђевић

                     Андриј Стојановић