Завршна манифестација Ревије кратког ђачког филма FILMić 2019. одржаће се 29.05.2019. у амфитеатру факултета  FIMEK у Новом Саду ул. Цвећарска бр.2. са почетком у 10 часова.

  • Од  10 часова пројекција филмова и представљање тимова
  • У 12 часова подела диплома и награда

Позивамо награђене ученике и њихове менторе да присутвују завршној манифестацији   проглашавање  резултата и додели награда и диплома. Молимо Вас да дођете на време.

Резултати:

Grand prix

 Тим -  LAV Group

 Филмић - Три амигоса

 Школа:  ЕГШ „Никола Тесла“ Јагодина

 Ментор - Дејан Јованчић                       

 Ученици: 

  • Лука Стојанови   
  • Вељко Стевић
  • Александра Тодоровић

Основне школе

Прва награда

Тим - Сечењи

Филмић - СвирајНеМалтретирај

Школа:  ОШ „Сечењи Иштван“ - Суботица

Ментор - Владимир Милодановић            

Ученици:  

  • Иван Милодановић
  • Кристофер Иванић

Друга награда

Тим - Кактуси

Филмић - Мали велики људи у мојој околини

Школа: Основна школа „Никола Тесла“ Нови Сад

Ментор - Јасмина Вуковљак                        

Ученици:

  • Јована Трмчић

Трећа награда

Тим - Мали Принц

Филмић - Пружи Руку

Школа:  ОШ „Станко Крстин“ - Радојево

Ментор - Владимир Лакић                    

Ученици:  

  • Стефан Марков
  • Саша Стојшин
  • Владана Јовин

Специјалне награде - Основна школа

 За режију

Тим - Чоколадице

Филмић - Опрезно и са БФФ

Школа:  ОШ"Вук Караџић" - Сурдулица

Ментор - Сања Спасић                            

Ученици:

  • Ања Спасић

За монтажу

Тим - NASILJE NIJE COOL

Филмић - Вршњачко насиље

Школа:  ОШ ,,Вук Караџић “ Црвенка

Ментор - Оливера Крстоношић             

Ученици:  

  • Николина Косовић
  • Ана Савић
  • Ања Поповић

За идеју

У овој категорији су награђена два тима:

Тим - Бранкови ђаци

Филмић - Реци „Не“ насиљу

Школа:  ОШ „Бранко Радичевић“ - Седларе

Ментор - Татјана Благојевић                      

Ученици:  

  • Богдана Јовановић
  • Катарина Јовановић

Тим - Другари

Филмић - Другарство, не насиље

Школа:  ОШ “Светозар Марковић“ - Доњи Нерадовац

Ментор - Лидија Новковић                       

Ученици:

  • Сава Стаменковић
  • Мила Ђорђевић
  • Славиша Трајковић

За глуму

Тим - Четири девојке

Филмић - Вршњачко насиље

Школа:  ОШ „Васа Стајић“ – Нови Сад

Ментор - Марко Маринковић                    

Ученици:

  • Тијана Тодић
  • Лена Меловић
  • Јована Вучетић
  • Саша Станишин

За сценарио

Тим - Тијана&Теодора

Филмић - Зашто усамљеност, кад може другарство?

Школа:  Основна школа “Сремски фронт” Шид

Ментор - Наташа Миљановић                      

Ученици:  

  • Тијана Ђукић
  • Теодора Стојшић

 

Средње школе

Прва награда

Тим - Бели мантил

Филмић - Мрачна страна интернета

Школа:  Медицинска школа “7.април“ Нови Сад

Ментор - Зоран Серафимовски                    

Ученици:

  • Викторија Коцић

Друга награда

Тим - Екипа Е-24

Филмић - Витез

Школа:  ЕГШ „Никола Тесла“ Јагодина

Ментор - Дејан Јованчић                              

Ученици:  

  • Предраг Стојковић
  • Милица Радосављевић
  • Јован Петровић

Трећа награда

Тим – Суботичани

Филмић - Листа

Школа:  Гимназија „С. Марковћ“ -  Суботица

Ментор - Ендре Јо                                          

Ученици:  

  • Мариа Кереши
  • Каролина Ремете
  • Норберт Дудаш

Специјалне награде - Средња школа

 За идеју

У овој категорији су награђена два тима:

Тим - DJURA&ASKE

Филмић - SA DRUGE STRANE EKRANA

Школа:  Електротехничка школа „М. Пупин“ Нови Сад

Ментор -Тамара Степановић                       

Ученици:  

  • Лука Ђуричин
  • Стефан Асентић

Тим - Репортери

Филмић - Успели смо!

Школа:  Пета економска школа „Раковица“ - Београд

Ментор - Татјана Тимотијевић                               

Ученици:

  • Алекса Недељковић
  • Марија Савић
  • Михајло Глоговац

За режију

Тим - ЈИС

Филмић - Мали велики људи у мојој околини, Није тешко бити фин

Школа:  Гимназија Велика Плана

Ментор - Снежана Милошевић                         

Ученици:  

  • Јана Радисављевић
  • Иван  Степановић
  • Станислава Станојловић

За монтажу

Тим - Eлектротеатар

Филмић - Освести се

Школа:  Електротехничка школа „Раде Кончар“ - Београд

Ментор - Ана Продановић                    

Ученици:  

  • Михајло Величковић
  • Марија Јањић
  • Вељко Димитријевић

За сценарио

Тим - Филмаџије

Филмић - ВРШЊАЧКО НАСИЉЕ

Школа:  Гимназија Ивањица

Ментор - Зоран Вучетић  

Ученици:  

  • Филип Даниловић
  • Смиља Пацић
  • Миодраг Чегањац