Softver za interaktivnu tablu Wiimote Whiteboard

Ako dosad niste imali prilike da radite sa interaktivnim tablama i želite da vidite šta nudi softver, koji se isporučuje uz eBeam, Mimio, SMART Board i druge table, možete ga preuzeti sa sajtova proizvođača. Imajte na umu da ove softvere ne smete nastaviti da koristite, jer licencu za korišćenje dobijate samo kupovinom odgovarajuće table.

Šta nude softveri poznatih proizvođača?

  • Snimanje ekrana u realnom vremenu (screen recording software). Namenjeni su izradi video tutorijala. Rezultat rada ovih programa su filmovi na kojima se vidi sve što je prikazivano na ekranu u nekom vremenskom intervalu. Mogu se koristiti i za snimanje predavanja ( i slike i zvuka).
  • Snimanje screenshot-ova, tj. “hvatanje” trenutnog izgleda ekrana (screen capture).
  • Annotation tool -pisanje beleški po ekranu (”škrabanje” po sadržaju ekrana), podvlačenje ili naglašavanje delova teksta u prezentaciji (highlighting).
  • Belu tablu, whiteboard – površinu po kojoj se piše. Podrazumeva se postojanje dodatnih opcija koje ubrzavaju rad (Copy, Cut, Paste, selektovanje delova sadržaja table, njihovo smanjivanje ili uvećavanje). Obično postoji mogućnost crtanja pravilnih linija, geometrijih oblika ili korišćenje nekih predefinisanih objekata npr. digitron, štoperica…

Šta koristiti uz Wiimote Whiteboard? Osim neophodnog programa – Wiimote Smootboard, predlažem vam da koristite besplatne programe:

Ovo su programi opšte namene. O softveru pogodnom za pojedine predmete i odgovarajuće uzraste učenika više u sledećem nastavku.

Žarko Braunović

Оставите одговор